<<חזור לחיפושאורלי יונה דרורי


אורלי יונה דרורי

עובדת סוציאלית קלינית ודיאטנית קלינית


אני מאמינה שמגיע לך להרגיש טוב. אני מאמינה בנפש. בחדר הטיפול נעבוד יחד במרחב בטוח ותומך, למציאת הכוחות והיכולות שיאפשרו לחיות את החיים שאת רוצה.


תחומי התמחות:
אכילת יתר,תחושת תקיעות בחיים,בעיות קריירה,בעיות משפחתיות וזוגיות,התמודדות עם משברי חיים,דכדוך,בריאות הנפש, חרדה.


צור קשר עם אורלי יונה דרוריבהכשרתי, אני עובדת סוציאלית קלינית, מטפלת במחלקה לתחלואה כפולה בבי"ח לב השרון בפרדסייה, ובעלת קליניקה פרטית לטיפול רגשי בתל מונד. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה. חוקרת את נושא ההתמכרות לאכילה כפייתית באוניברסיטת בר אילן. מרצה ומנחת קבוצות מוסמכת מאוניברסיטת תל אביב. כמו כן, מזה 24 שנים הנני דיאטנית קלינית המומחית לטיפול וגמילה מאכילת יתר.

על הטיפול הרגשי/פסיכולוגי:
לאחר כעשרים שנות עבודה כדיאטנית קלינית, ושבע שנים בתחום האימון, התחלתי את לימודי הטיפול הפסיכולוגי הקליני, בהם אני ממשיכה ואמשיך עוד ללמוד ולחקור. במסגרת לימודי, למדתי להכיר את הנפש. למדתי להבין את הצורך שלה במרחב אשר יאפשר לה להרגיש אהובה ובעלת מסוגלות להתמודד עם נסיבות החיים. בהעדר מרחב מתאים המספק צרכים רגשיים במהלך החיים, הנפש נשארת חשוכה, פצועה, רעבה ומייצרת סימפטומים כגון חרדה דיכאון, כעסים, ירידה בתפקוד יום יומי ובמערכות יחסים. גם האוכל משמש פעמים רבות כסימפטום לכאבי נפש. אני אוהבת אנשים ומאמינה בנפש, הזקוקה להכלה, אהבה ואמפתיה. אני מאמינה שהנפש יכולה לגדול ולהתחזק בהינתן מרחב תומך, חם ומאפשר. בחדר הטיפול אני שמה דגש על יצירת מקום אוהב ומגדל, המביא לצמיחה של כוחות, יכולות והרגשה טובה אצל המטופלים.

על הטיפול הדיאטטי והתמודדות עם תחום האכילה הכפייתית:
אל תחום התזונה הגעתי מתוך רצון לעזור לעצמי, בהיותי ילדה ונערה הסובלת מכמיהה תמידית לאכול ומתקשה לווסת את האכילה שלי. במהלך שנות עבודתי כדיאטנית המלווה אנשים בתהליכי ירידה במשקל ושינוי אורח חיים, פגשתי אצל חלק מהמטופלים קושי להתמיד בתהליך לאורך זמן. המטופלים תארו התקפי אכילה ללא שליטה, שחוזרים לעתים קרובות ולא מאפשרים רצף של תהליך הרזיה. למדתי להבין כי עיסוק בתפריט והכוונה תזונתית אינו מספיק במקרים אלו, ויש צורך במענה נוסף ועמוק יותר עבורם.

במסגרת החיפוש אחרי פתרונות לקשיים אלו של המטופלים, התנסיתי מספר שנים בעולם האימון (coaching). עולם השם דגש על כלים פרואקטיביים לשינוי מיוחל בתחומים רבים. הוכשרתי כמאמנת אישית, והעברתי קורסים לאימון אישי והכשרת מאמנים בבית ספר לאימון "גומא". במהלך עבודתי כמאמנת הבנתי כי ההתמודדות עם האכילה ללא שליטה, טמונה עמוק בנפש האדם. מכאן המשכתי כאמור ללימודי הטיפול הפסיכולוגי.

במהלך חיי המקצועיים, למדתי להבין כי תהליך הרזיה, המבוסס על תפריט והרגלי חיים בריאים, הינו הפתרון הנכון כאשר הנפש מרגישה חזקה. עם זאת, כאשר הנפש אינה חזקה דיה, דווקא תהליך כזה עלול לגרום להתפרצות של התקפי אכילה שמלווים במחשבות מרגיעות כמו "כבר הרסתי, מחר אתחיל מחדש". דבר שחוזר על עצמו כל פעם מחדש.
למדתי להבין כי על מנת לאפשר למטופלים לעבור גמילה מההתמכרות לאכילה, יש צורך בטיפול המשלב הכוונה תזונתית וטיפול רגשי, תוך יצירת מרחב לנפש לגדול ולהתחזק.
השילוב של פסיכולוגיה ודיאטטיקה (פסיכודיאטנית) הינו הטיפול המקצועי, האחראי והנכון ביותר למי שסובל מהתמכרות לאכילת יתר. כפסיכודיאטנית אני מזמינה אותך לעבור תהליך בטוח להשגת שקט נפשי וירידה במשקל.


עובדת סוציאלית קלינית MSW, אוניברסיטת בר אילן. מחקר תזה: "תרומתם של משתנים אישיותיים וסביבתיים להתמכרות לאכילה כפייתית בקרב נשים הסובלות ממצבי דחק ובחינת התפקיד הממתן של מנגנוני ההגנה."
מטפלת בבי"ח לב השרון בפרדסייה, במחלקה לתחלואה כפולה (בריאות נפש והתמכרויות). קליניקה פרטית לטיפול רגשי בתל מונד.
דיאטנית קלינית, בעלת תואר בביוכימיה ותזונה (B.Sc) מהפקולטה למדעי התזונה, רחובות. קליניקה פרטית להתמודדות עם אכילת יתר וירידה במשקל מזה 24 שנים.
בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה הפתוחה.
מנחת קבוצות מוסמכת, אוניברסיטת תל אביב.


מאמרים:

על אכילה כפייתית, זוגיות והפניית העין העיוורת

התמכרות לסוכר, יש דבר כזה?

<<חזור לחיפוש